Reklamační řád


UPOZORNĚNÍ

V kategorii "Výprodej starých skladových zásob" je opravdu zboží starších skladových zásob. Sleva při prodeji je poskytnuta na možné vady:
o zhoršená kvalita podpatníků – možnost prasknutí
o drolení a odlepení vnitřní stélky
o odření pásku a vnitřního podšití
o zhoršená kvalita svrchního materiálu obuvi (změna barvy, popraskání laku, kůže, setření barvy…)
o zhoršená kvalita látky (nesouměrné zbarvení, odlepování zdobení, …)
o zhoršená kvalita výrobku (špatné švy, zteřelá guma, …)
o skvrny na svrchním materiálu obuvi

NA TYTO VADY NENÍ MOŽNO UPLATNIT REKLAMACI !!!!
Reklamace obuvi


Záruční doba je 24 měsíců. V žádném případě nelze zaměňovat záruční dobu s životností výrobku. Životnost obuvi je dána způsobem a intenzitou užívání. Při intenzivním nebo nevhodném používání může být životnost obuvi nižší, než je záruční doba.

Při výskytu odstranitelné vady má zákazník právo , aby byla vada bezplatně, včas a řádně odstraněna. Společnost Henzélys.r.o. vadu odstraní bez zbytečných odkladů, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace. Právo na výměnu nebo na odstoupení od smlouvy má zákazník v případě třetího výskytu stejné odstranitelné vady po dvou předchozích opravách, nebo při výskytu tří odstranitelných vad najednou.

Při výskytu neodstranitelných vad má zákazník právo na výměnu zboží za nové bezvadné nebo od smlouvy odstoupit. Jde-li o vady neodstranitelné, které však nevadí řádnému užívání zboží a zákazník nepožaduje výměnu, má právo na přiměřenou slevu z ceny zboží nebo může od smlouvy odstoupit.Rozpor s kupní smlouvou

Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během 6 měsíců ode dne převzetí zboží, se považuje za rozpor existující již při jeho převzetí., pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak. Toto neplatí, pokud zákazník před převzetím zboží o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil. V případě, že zboží při převzetí zákazníkem není ve shodě s kupní smlouvou je společnost Taneční servis Henzély povinna bez zbytečného odkladu uvést zboží do stavu odpovídajícímu kupní smlouvě, a to podle požadavků zákazníka buď opravou zboží nebo jeho výměnou. Není-li to možné, může zákazník požadovat přiměřenou slevu nebo od smlouvy odstoupit.Zásady správného udržování a ošetřování obuvi- Při obouvání obuvi, zejména s uzavřenou patou, používejte obouvací lžíci. Po vyzutí obuv napněte na napínáky odpovídající velikosti.
- Obuv je nutné nechat po každém použití důkladně vyschnout a vyvětrat ( i s vyjmutou vkládací stélky i po krátkém použití dochází ke zvlhnutí vnitřku obuvi vlivem pocení nohou )
- Používání nedostatečně vysušené obuvi způsobuje její nadměrné opotřebení
- Obuv před prvním použitím naimpregnujte a ošetřete vhodnými ošetřujícími prostředky, dále provádějte dle potřeby.
- Vyvarujte se rozmočení obuvi, které poškozuje vzhled povrchové úpravy a deformuje tvar obuvi.
- V žádném případě nepoužívejte vodu jako protiskluzový prostředek na podrážky. Obuv poškozenou tímto způsobem nelze reklamovat!
- Promáčenou nebo propocenou obuv vycpěte novinami a postupně sušte mimo dosah zdroje zvýšené teploty.
- Žádnou obuv zásadně nedoporučujeme prát v pračce ani v rukách
- Proti klouzání podrážky na parketě použijte ricinový olej.
- Pro ošetřování obuvi v žádném případě nepoužívejte rozpouštědla a jiné podobné látky ( např. aceton, líh ).
- Opotřebení podpatků souvisí s velikostí jejich plochy. Na malý patník ( např. na jehlovém podpatku ) působí velký tlak a opotřebuje se podstatně rychleji než patník s větší plochou.
- Včasnou základní údržbou nebo výměnou opotřebovaných patníků, podešví ( příp. podrážek ), vkládacích či vlepovacích stélek nebo šněrovadel zabráníte poškození dalších součástí Vaší obuvi;
toto případné poškození může být důvodem k reklamaci – jde o základní údržbu, kterou si zajišťuje zákazník sám.
- Nohu je nutno v obuvi dostatečně upevnit šněrovadly, zapínacími pásky apod. Nedostatečné upevnění nohy v obuvi může být příčinou nadměrného opotřebení podšívek a stélek ale také i poranění nohy.
- Syté a pastelové barvy vrchových materiálu mohou v průběhu užívání zesvětlat. Bíle materiály mohou v průběhu užívání do určité míry zežloutnout.
- Žádnou obuv prodávanou v naších prodejnách nelze používat jako obuv venkovní, protože nesplňuje požadavky kladené na tento druh obuvi.Nahoru